Viganj, 01.07.2012. – Mitja Jakulin surferski veteran iz Kopra proslavio je ove godine 3o. godišnjicu ljetovanja u Vignju. Ovaj bivši pomorac, zaljubljenik u jedrenju na dasci prvi put je u Viganj stigao preko Kluba jedriličara na dasci Izola davne 1982. godine. Bila su to vremena, sjeća se Mitja začetaka surfanja s ogromnim daskama i trokutastim jedrima, a sam dolazak na Pelješac iz daleke Slovenije predstavljala je pravu avanturu. Sjeća se Mitja kako bi se stisnuli u kombi sa opremom i vozili se preko loših cesta, a sve za dobar vjetar. U početku su on i ekipa bili smješteni po šatorima u kampu Antony boy, da bi u kasnijim godinama potražio ugodniji smještaj po privatnim sobama i apartmanima. U to vrijeme su plaže na Ponti bile male i uske, a vodu je u mjesto donosio vodonosac, radila su svega tri restorana (Kuvenat, Balota, Bota i Zamošće) a Viganj je tada bio poznat po gustoj borovoj šumi koja je dolazila sve do mora. Šuma je nažalost stradala u požaru 1990., a tad su nastupila i nesretna ratna vremena. tijekom kojih Mitja nije dolazio u svoje omiljeno ljetovalište. Od završetka rata do današnjih dana poznata “Siva griva” nije propustio ni jedno ljeto u Vignju postajući prepoznatljiv simbol stalnog gosta – Vignjani ga više i ne smatraju strancem!




