NAKOVANA, VIGANJ & KUĆIŠTE news

News and Tourist info portal

  • RSS
  • Delicious
  • Facebook
  • Twitter

You need to upgrade your Flash Player to version 10 or newer.

IZLOŽBA VESNE SUHOR U ĐURĐEVCU

Posted by montun February - 16 - 2012 0 Comment

U Galeriji Stari grad Đurđevac u petak 10. veljače otvorena je samostalna izložba Vesne Suhor iz Orebića. Likovni postav njezine samostalne izložbe potpisuju Edita Janković Hapavel i Marijan Špoljar. Izložbu je svečano otvorio župan koprivničko-križevačke županije Darko Koren koji je čestitao umjetnici i izrekao želju da ova izložba bude umjetnički most između hrvatskog sjevera i juga. U vrijeme kada je Podravina bila ohlađena na -15 Celzijevaca, a Đurđevac uvijen u snježnu  [ Read More ]

ZAPADNI PELJEŠAC BEZ STRUJE

Posted by montun February - 14 - 2012 0 Comment

  Ulica: Zbog hitnih radova mjesta Kućište, Viganj i Lovište biti će bez električne energije   Vrijeme: 08:00 – 14:00

MAŠKARE SU, MAŠKARE…

Posted by montun February - 12 - 2012 0 Comment

Viganj, 12.02.2012. – Maškare u Vignju u organizaciji Hrvatskog Doma Viganj i Udruge Mladih Orebić

U VIGNJU NEMA ZIME

Posted by montun February - 11 - 2012 0 Comment

Slike i tekst: Ivan Pamić Viganj, 11.01.2012. – Iako je danas cijela dalmacija osvanula u bijelo, pa tako i otoci Hvar i Korčula i veći dio Pelješca sve do Orebića, uključujući i Lovište, ostavivši Viganj i Kučište kao jedine oaze bez snijega. Ovaj najsunčaniji i najtopliji dio Hrvatske i danas je osvanuo obasjano suncem, što se vidi iz donjih slika.

ORKANSKA BURA

Posted by montun February - 7 - 2012 0 Comment

Viganj, 07.02.2012. – Nakon snježne oluje Dalmaciju je zadesila orkanska bura. U Vignju i Kućištu bura je skidala kupe s krovova kuća, nosila kontejnere u more, otresla preostale limune i naranče, lomila palme i borove. Najopasnije je bilo kod škole gdje su djeca bila u opasnosti da ih pogodi kupa koju je bura trgala s krova Bura je puhala nesmiljeno cijelu noć i dan, a nastavila kroz večer.

NORMALIZIRA SE STANJE U DALMACIJI

Posted by montun February - 5 - 2012 1 Comment

Dalmacija, 05.02.2012. – Vremensko stanje u Hrvatskoj se polako stabilizira, a snijeg je u većem dijelu zemlje napokon prestao padati. Međutim, kritično je još uvijek u zaleđu Dalmacije gdje mećava još uvijek nije u potpunosti popustila. Polako se normalizira i promet, posebno prema Dalmaciji, prema kojoj su krenuli autobusi  sa sjevera hrvatske, a uspostavljene su i međugradske linije. Međutim, lokalne linije prema zaleđu i dalje su uglavnom blokirane. Bez električne  [ Read More ]

MAŠKARE SE VRATILE U METROPOLU

Posted by montun February - 5 - 2012 0 Comment

Slike: Ivan Pamić, Barbara Šestanović Viganj, 04.02.2012. – U organizaciji Hrvatskog Doma Viganj i Udruge Mladih Orebić i ove subote su organizirane maškare.